Krém kakaový ***

Uvaříme si kaši: 2 vrchovaté pol. lžic polohrubé mouky a 1/4 litru mléka. Abychom zabránili hrudkám v kaši doporučuji: v části mléka rozmíchat mouku a přes sítko vlít do zbytku mléka – uvařit kaši. Do horké kaše vmícháme asi 10 dkg ztuženého tuku ( do vychlazení pomíchávat), 2 vanilkové cukry a necháme ji vychládnout. Vyšleháme si 2 másla s cukrem do pěny, vmícháme vychladlou kaši a tolik kakaa, jak tmavý chceme mít krém. Potřebujete-li krém hodně tmavý je to v poměru 2 : 1(2lžíce krému- 1 lžíce kakaa viz, foto). Krém je dobrý do dortů, řezů i na drobné cukroví.
Používám jen tento krém a může se  místo kakaa použít i rozpuštěná čokoláda, nebo jen jakékoliv tresti,nebo ořechy,prostě cokoliv.Je výborný !!!

Kaše by měla být dost hustá, určitě by neměla stékat z vařečky. (Asi jako když se utrhne ruka při sypání krupičky na dětskou kaši. Ani pak při zamíchání té omegy to nemá nijak zřídnout, je to vždy taková jakoby kompaktní hrouda, ale vláčná. Pokud je kaše řídká….dala jsi málo mouky, každá lžíce je jiná. Určitě na tenhle krém nezanevři, je fakt výborný.

Napsat komentář